Laserový mezolift

Vo všeobecnosti Mezolift znamená podkožnú aplikáciu vitamínov, antioxidantov, aminokyselín, kyseliny hyalurónovej a iných, pre stavbu kože dôležitých, látok. Keďže povrchovou vrstvou kože – pokožkou prechádzajú tieto látky v obmedzenom množstve, na dosiahnutie potrebnej koncentrácie v strednej vrstve je nevyhnutné ich injekčné podanie, tj. aplikácia účinných látok prostredníctvom mikrovpichov.

Zákrok

Modernejšou metódou je laserový mezolift. Aplikáciou laserového lúča sa vytvárajú tzv. mikrokanáliky do hlbšej vrstvy kože s oveľa väčšou presnosťou. Cez ne sa do kože vstrebávajú aplikované účinné látky:

Aminokyseliny sú základnou stavebnou zložkou bielkovín. Kolagénové a elastické vlákna, ktoré dávajú koži pevnosť a pružnosť, sú kožnými bielkovinami, sú teda tvorené aminokyselinami. Antioxidanty chránia kožu pred voľnými kyslíkovými radikálmi vznikajúcimi napríklad pri pobyte na slniečku. Voľné kyslíkové radikály sa považujú za jednu z hlavných príčin starnutia pokožky. Antioxidanty ho tak spomaľujú. Koenzýmy a vitamíny urýchľujú procesy obnovy a regenerácie tkanív. Kyselina hyalurónová je jednou zo základných stavebných súčastí strednej vrstvy kože. Je to veľká molekula, silne na seba viažuca vodu a iné stavebné súčasti strednej vrstvy kože.

Prednosťou ošetrenia laserom je jeho vyššia presnosť prieniku do stanovenej hĺbky a rýchlosť aplikácie. Laser vytvorí približne deväťdesiat mikrokanálikov za sekundu, čo pri manuálnej alebo pištoľovej aplikácii nie je dosiahnuteľné. Najväčším prínosom laserovej aplikácie je vytvorenie tzv. stimulačnej zóny po obvode mikrokanálika, ktorá stimuluje v nasledujúcom období tvorbu kolagénu. Pri opakovaných zákrokoch stúpa počet týchto stimulujúcich miest v koži.

Mezoliftom je možné omladiť pleť na tvári, krk i dekolt.

Trvanie: cca 30 minút

Hospitalizácia: Nie je potrebná.

Stav po zákroku: Mierne začervenanie, opuch, drobné chrastičky.

Výsledný efekt: Redukcia vrások, odstránenie rozšírených pórov, napnutie ochabnutej kože, úprava jaziev po akné.

Odporúčania: Po prvom sedení odporúčame zákrok zopakovať približne o mesiac.

Cena:

– tvár 290 €

– tvár + krk 335 €

– tvár + krk + dekolt  390 €

Odborníci
MUDr. Rastislav Vrabec
MUDr. Silvia Banská

 

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov