Verucca vulgaris (bradavica)

Problém vzniká infekciou buniek pokožky tzv. HPV vírusom. Napáda výlučne bunky pokožky, nepreniká do hlbšej vrstvy kože, nešíri sa krvou. Šírenie nastáva rastom pôvodnej bradavice, alebo prostredníctvom drobných šupiniek, odpadávajúcich z pôvodnej bradavice. Šupinky obsahujú kožné bunky, naplnené množstvom vírusov.

Zákrok

Aplikácia kryoterapie (tekutý dusík) vyvolá povrchovú omrzlinu a mrazom poškodená povrchová vrstva (pokožka) sa ošúpe, alebo sa kompletne oddelí od dermy prostredníctvom pľuzgiera.

Ošetrenie CO2 laserom spôsobí, že sa bradavica postupne, vrstva po vrstve, vyparí. Ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestézii. Je to jednorazový zákrok. Opakovanie je potrebné len v ojedinelých prípadoch.

Chirurgické odstránenie – ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestézii. Ranu je potrebné zošívať. V prípade vykonania zákroku na chodidle je rekonvalescencia dlhšia.

Trvanie: 30 minút

Stav po zákroku: Závisí od zvolenej metódy riešenia.

Výsledný efekt: Odstránená bradavica.

Odporúčanie: Po ošetrení vznikne chrasta, ktorú predčasne neodlupujeme.

Cena: od 10,- €

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov