Abdominoplastika – redukcia previsu brucha

Redukcia previsu brucha sa najčastejšie vykonáva u žien, ale nie je zriedkavá ani u mužov. Vykonáva sa najmä po zmenách na bruchu, napr. po pôrodoch alebo významnom schudnutí, často je spojená s rozostupom brušných svalov.

Zákrok

U niektorých klientiek sa vykonáva z dôvodu, že liposukcia (odsatie tuku) nie je dostačujúca na odstránenie významne nadbytočného tuku v oblasti brucha. Ide o prípady, keď je miera opadnutia kože a priľahlých štruktúr tak veľká, že po liposukcii sa tento prepad ešte zväčší. „Kožná zástera“ môže robiť väčšie ťažkosti ako pred samotným zákrokom. Práve v takýchto prípadoch je najvhodnejšia abdominoplastika.

Ide o odstránenie celej vrstvy kože s podkožným tukom v oblasti podbruška s následným stiahnutím, zvyčajne, relatívne pružnej kože z oblasti nad pupkom a nadbruška. U žien, najmä po pôrodoch, je často nutné riešiť i väčší či menší rozostup priamych brušných svalov, čím sa redukujú ďalšie centimetre z obvodov.

Trvanie: 2-2,5 hod.

Hospitalizácia: 1-3 dni

Stav po zákroku: Klient odchádza do domácej starostlivosti na druhý až tretí deň po operácii. Odchod klienta/klientky po zákroku odporúčame zásadne so sprievodom!  

Sprievodné reakcie: Po zákroku sa vyskytujú modriny, opuch, ktoré postupne odznejú.

Výsledný efekt: Zoštíhlenie registruje pacientka už pri prvom preväze. Definitívna strata opuchov je v rozmedzí troch až šiestich mesiacov po operácii. Pri vyrovnanom energetickom režime je zmena trvalá.

Odporúčanie: Dôležitý je prísny kľudový režim minimálne päť až sedem dní po operácii v špeciálnej, tzv. vaňovej polohe. Minimálne týždeň ľahké stravovanie. Nutnosť nosiť kompresný brušný pás 24 hodín denne. Prvé ľahké cvičenia a fyzická aktivita po dvoch až troch týždňoch. Plná fyzická aktivita sa odporúča po dvoch mesiacoch. Nosenie kompresívnej bielizne minimálne 6 týždňov po zákroku.

Cena: od 2 401 €  (v cene je zahrnutá konzultácia, operácia, celková anestézia, preväz, ubytovanie, zdravotnícka starostlivosť a kontrola)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

 

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov