Ambulantná liečba krčových žíl laserom

Moderná a šetrná metóda liečby varixov. Liečebný postup je založený na princípe odstránenia nedostatočných povrchových žíl na dolných končatinách laserovým lúčom v kombinácii s chirurgickým podväzom. Výhodou je minimálna invazívnosť a takmer okamžitý návrat do bežného života v porovnaní s klasickou chirurgickou liečbou.

Zákrok

Kŕčové žily (varixy) postihujú približne štvrtinu populácie. Náchylnosť na ich vznik je geneticky daná, ale môžu vzniknúť aj vplyvom obezity, nedostatku pohybu a dlhodobého sedenia, resp. státia. Liečba pozostáva z medikamentóznej terapie, kompresívnej liečby (pančuchy, obväzy), úpravy pohybového režimu, ošetrenia laserom alebo chirurgickej intervencie. Uvedenými metódami sa odstraňujú funkčne narušené cievy.

Trvanie: Zákrok jednodňovej chirurgie (0,5-1,5 hod.)

Hospitalizácia: spravidla žiadna

Stav po zákroku: Klient ostáva v starostlivosti niekoľko hodín, najneskôr do 24 hodín je prepustený do domácej starostlivosti so sprievodom. Po jednom až dvoch dňoch je možná ľahká chôdza.

Sprievodné reakcie: Výskyt seromu, hematómu, povrchové pálenie najmä v miestach, v ktorých je žila tesne pod kožou.

Výsledný efekt: Odstránenie bolesti v končatine a zlepšenie vzhľadu končatiny.

Odporúčania: Pred zákrokom je nutné absolvovať Duplexné ultrazvukové vyšetrenie povrchového a hlbokého žilového systému. Po prepustení do domácej starostlivosti by mal nasledovať počas dvoch dní kľudový režim s polohovaním končatiny. Neskôr je možná ľahká chôdza. Po jednom až dvoch dňoch je možné vymeniť pooperačný obväz za kompresívne pančuchy. Na dvanásty až štrnásty deň sa vyberajú stehy. Pančuchy je vhodné nosiť dva až štyri mesiace podľa miery poškodenia, charakteru operačného výkonu a odporučenia lekára. Fyzická aktivita sa odporúča po dvoch až troch týždňoch od operácie.

Cena: od 246,- €/1noha  Cena zahŕňa osobnú konzultáciu, operáciu, preväz.

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

 

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno

E-mail (povinné)

Telefón