Blepharoplastika – korekcia horných a dolných viečok

Prvé prejavy procesu starnutia sú viditeľné v oblasti očí. Na horných viečkach sa prejavia nadbytkom kože a na dolných viečkach kruhmi pod očami a vakmi. Z hľadiska veku sú najčastejšou vekovou skupinou ženy i muži od 35 rokov. Zriedkavejšie sú pod hranicou 30 rokov. Tu skôr ide o odstránenie samotných tukových vankúšikov.

Zákrok

Zákrok, operácia očných viečok – blefaroplastika, je vykonávaný v lokálnom znecitlivení po absolvovaní predoperačných vyšetrení.

 

Trvanie: Zákroky jednodňovej chirurgie (horné alebo dolné viečka 60-70 min., operácia oboch súčasne približne 2 hod.)

Hospitalizácia: 24 hod.

Stav po zákroku: Prvá kontrola prichádza na štvrtý až piaty pooperačný deň, keď sa vyberajú stehy. Ďalšia nasleduje po dvoch až troch týždňoch od operácie. Opuchy a hematómy ustupujú do piatich až siedmich dní. Jazvy po operácii sú viditeľné spravidla dva až tri týždne, maximálne dva mesiace.

Sprievodné reakcie: Môže sa vyskytnúť reakcia na stehy, ktorá je podobne ako infekcia v rane, alebo hematóm mimoriadne zriedkavá. Pri dodržaní pooperačného režimu sa takmer nevyskytuje. Jazvy v oblasti horných viečok sa spravidla do dvoch až štyroch mesiacov postupne strácajú.

Výsledný efekt: V prípade mladších ročníkov je výsledný efekt výraznejší a trvácnejší, prípadne ak sa blepharoplastica vykonáva v dvoch termínoch. Výsledné efekty sú dlhoročné. Okrem významného estetického efektu okolo očného priestoru sú sprevádzané lepšou výkonnosťou a menšou únavou očí najmä u ľudí s celodennou prácou s počítačom.

Odporúčanie: Prvé dva až tri dni je nevyhnutný prísny kľudový režim, ochrana očí okuliarmi, chladenie gélovými obkladmi, mastenie očnou masťou. Nie je vhodná žiadna intenzívnejšia práca s počítačom minimálne tri až štyri dni po operácii. Približne mesiac od operácie odporúčame ráno chladiť okolie očí a jemne masírovať okolie viečok očnými krémami.

Cena: od 744,- € horné alebo dolné viečka (zahrnutá konzultácia, operácia, preväz, ubytovanie, zdravotnícka starostlivosť a kontrola spojená s výberom stehov)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov