Gynekomastia – korekcia ženského typu prsníkov u mužov

S nevyhovujúcou veľkosťou prsníkov sa nestretáme iba u žien. S týmto problémom k nám prichádzajú aj muži, ktorým veľkosť ich prsníkov spôsobuje problém –  estetický i zdravotný.

Zákrok

Gynekomastia je zväčšenie prsnej žľazy u mužov, ktoré sa dá operačne veľmi dobre riešiť. Okrem interných predoperačných vyšetrení sú nevyhnutné endokrinologické a rádiodiagnostické vyšetrenia, pretože nie všetky zväčšené mužské prsia sú dôsledkom hypertrofickej prsnej žľazy. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii z malého rezu okolo bradavky, odstraňuje sa celá žľaza. Vzorky z prsnej žľazy sa  odoberajú na kompletné histologické vyšetrenie.

Trvanie: Zákrok jednodňovej chirurgie (1–1,5 hod.)

Hospitalizácia: 24 hod.

Stav po zákroku: Po operácii je nutné nosiť kompresívny obväz. Na druhý deň odchádza klient do domáceho ošetrenia.

Sprievodné reakcie: Po zákroku sa vyskytujú modriny, opuch, ktoré obyčajne odznejú do 14 dní.

Výsledný efekt: Dlhodobá úprava tvaru mužského hrudníka.

Odporúčanie: Pooperačnému stavu je potrebné prispôsobiť aj životný štýl, tzn. obmedziť namáhanie a napínanie príslušných svalov. Minimálne štyri týždne po operácii odporúčame nosiť elastický kompresívny obväz, resp. elastickú bielizeň. Doba liečenia je približne štrnásť dní, plánovaná fyzická aktivita sa odporúča po troch až štyroch týždňoch od operácie.

Cena: od 1068,- € ( v cene je zahrnutá konzultácia, operácia, preväz, ubytovanie, zdravotnícka starostlivosť a kontrola)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov