Liposukcia – odsatie tuku

Liposukcia je odsatie tuku z partií tela, kde ho nevieme inými, napr. športovými aktivitami, odstrániť. Pri liposukcii nie je určené vekové rozhranie. Najlepšie výsledky sú v prípade mladších ľudí, kde je dobre zachovaná kožná elasticita. Najžiadanejšími zákrokmi sú liposukcia brucha a stehien, samozrejme liposukciou riešime odsatie tuku aj z iných partií, krku, zadku, kolien, lýtok, brady, atď.

Zákrok

Operácia sa vykonáva spravidla v celkovej anestézii. Menšie lokality, napr. podbradok, kolená, vnútorné a vonkajšie stehná aj v miestnom znecitlivení.

Trvanie: 1-2 hod.

Hospitalizácia: max. 2 dni

Stav po zákroku: Bezprostredne po zákroku je operovaná lokalita komprimovaná špeciálnou elastickou bielizňou, ktorú je nevyhnutné nosiť štyri až šesť týždňov. Pokožka môže v oblasti zákroku dočasne znecitlivieť. Počas rekonvalescencie sa citlivosť úplne vráti.

Výsledný efekt: Viditeľný hneď po operácii. Definitívne zmiznutie opuchu do šesť mesiacov. Liposukciou pacientov nezbavíme celulitídy, jej stav však môžeme čiastočne zlepšiť. Tvar a línie dosiahnuté liposukciou sú pri dodržaní energetického režimu dlhoročné. Pri zvýšení hmotnosti sa výsledky aj dobre vykonanej operácie rušia.

Odporúčanie: Nevyhnutný je kľudový režim počas piatich až šiestich dní v závislosti od lokality a rozsahu vykonanej liposukcie. Odporúčame masírovanie ošetrovaných oblastí od desiateho až štrnásteho dňa po operácii. Počas približne šiestich týždňov je vhodné vydržať bez významnej fyzickej záťaže. Po vybratí stehov jazvy masírovať odporučenými krémami na jazvy. Po dvoch až troch mesiacoch je možné plné fyzické zaťaženie. Pravidelné nosenie kompresívnej bielizne, po liposukcii, významne znižuje výskyt nerovností. Prípadný výskyt nerovností odporúčame korigovať korekčným liposukčným výkonom najskôr po štyroch až šiestich mesiacoch po pôvodnej operácii.

Cena: od 995,- € odvíja sa podľa toho, či ide o liposukciu malého, stredného alebo veľkého rozsahu (zahrnutá konzultácia, operácia, celková anestéza, preväz, ubytovanie, zdravotnícka starostlivosť a kontrola)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov