Odstraňovanie znamienok

Odpoveď na to, o aký druh „znamienka“ ide, dá definitívne až histologický rozbor.

Zákrok

Odstraňovanie znamienok sa, až na veľmi ojedinelé výnimky, vykonáva v lokálnom znecitlivení ambulantnou formou. Aj deti od piateho až šiesteho roku lokálne znecitlivenie veľmi dobre tolerujú.

Trvanie: 0,5 – 1 hod. (ambulantný zákrok)

Hospitalizácia: Nie je potrebná.

Stav po zákroku: Doba hojenia závisí od miesta odstránenia. Na tvári je to od päť dní. Náročnejšie, napr. na chrbte či nad kĺbmi, sa môžu hojiť dva až tri týždne.

Výsledný efekt: Pokožka bez znamienka. Chirurgicky vybrané znamienko s dostatočným bezpečnostným lemom je zárukou, že v mieste odobratia sa už neobjaví.

Odporúčania: Ako pri každom chirurgickom zákroku je vhodné poradiť sa, ktoré z kožných tumorov, či útvarov kedy a ako vybrať. V zásade platí, že kožné pigmentované lézie, najmä v oblasti opakovaného dráždenia, by mali byť odstránené. Rovnako by mali byť odstránené tie, na ktorých sme zaznamenali v krátkom čase zmeny (farba, veľkosť, plasticita, subjektívne vnímanie ako niečo nepríjemné, spojené s pálením, svrbením).

Jazvy najmä na tvári, či iných viditeľných miestach odporúčame mastiť päť až sedem dní po vybratí stehov a masírovať určenými krémami na jazvy.

Cena: od 133,- € ( v cene je zahrnutá konzultácia, zákrok, preväz, kontrola)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov