Otoplastika – korekcia ušníc

Najčastejšie ide o korekcie odstávajúcich ušníc. Ani vrodené, či získané deformity nie sú zriedkavosťou.

Zákrok

Vykonáva sa takmer výlučne v lokálnej anestézii od veku 5-6 rokov. Absolútna väčšina detí predškolského alebo ranného školského veku zvláda tento typ operácie veľmi dobre. Horná veková hranica pre operácie ušníc viac menej neexistuje. Zväčša sa upravujú obe uši naraz. Preferujeme prístup zo zadnej strany ušnice.

Trvanie: Zákrok jednodňovej chirurgie (1 hod.)

Hospitalizácia: 1-2 hod.

Stav po zákroku: Operácia je ambulantného typu. Počas prvého týždňa po operácii je nutné nosiť hlavový obväz, tzv. kuklu. Približne o 7 dní ju meníme za špeciálnu čelenku.

Sprievodné reakcie: Opuch ušníc a drobné podliatiny sa do cca 10 dní strácajú.

Výsledný efekt: Výsledok operácie vydrží celý život.

Odporúčanie: Po prepustení do domácej starostlivosti je nutný kľudový režim (dva až tri dni) s polohovaním hlavy, užívanie liekov proti bolesti individuálne podľa potreby. Po  dvoch až troch týždňoch od operácie už obväzy nie sú potrebné. Prvá kontrola nasleduje približne týždeň po operácii, ďalšia na štrnásty až šestnásty deň. Počas troch až štyroch týždňov odporúčame na noc fixáciu ušníc čelenkou. Jazva za ušnicou sa spravila hojí veľmi dobre, časom sa stáva takmer nebadateľnou a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť.

Cena: od 425,- € deti do 15 rokov, od 760,- € dospe(zahrnutá konzultácia, operácia, preväz  a kontrola spojená s výberom stehov)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

 

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov