Redukčná mammoplastika – zmenšenie prsníkov

Zmenšenie pŕs podstupujú predovšetkým ženy, ktoré majú za sebou tehotenstvo. Ich najväčším problémom býva väčšia či menšia záťaž hrudníka v dôsledku hypertrofických prsníkov a prsníkov s neestetickým tvarom.

Zákrok

Ide o operáciu v celkovej anestézii. U žien s pozitívnou prsníkovou anamnézou a žien nad 40 rokov veku automaticky odoberáme vzorku prsnej žľazy na histologické vyšetrenie. U týchto klientiek sa vyžaduje nielen predoperačné, ale aj mamografické vyšetrenie.

Trvanie: 2-4 hod.

Hospitalizácia: 1-2 dni

Stav po zákroku: Počas hospitalizácie, na druhý deň po operácii, meníme pooperačné obväzy za kompresívnu podprsenku, ktorú je potrebné nosiť štyri až šesť týždňov, pri namáhavejšej práci či športových aktivitách aj dlhšie. Stehy sa vyberajú v poslednej fáze na štrnásty až sedemnásty deň.

Napriek tomu, že ide o pomerne rozsiahly a náročný  operačný výkon, klientky nepociťujú významnejšie bolesti. Rizikom je možnosť vzniku dočasnej straty citlivosti dvorcov a bradaviek, ktorá sa do troch až šiestich mesiacov upravuje. Strácaním opuchu v priebehu troch až šiestich mesiacov nadobúdajú prsia definitívny tvar.

Výsledný efekt: Estetické poprsie, komfort z pohybu celého tela, možnosť športovania, či iných aktivít, odstránenie bolesti krčnej a hrudnej chrbtice.

Odporúčania: Je potrebné nosiť kompresívnu podprsenku počas štyroch až šiestich týždňov.

Cena: od 2 401,- € (zahrnutá konzultácia, operácia, celková anestézia, preväz, ubytovanie, zdravotnícka starostlivosť a kontrola)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov