Rhinoplastika – plastika nosa

Zákrok

Rhinoplastika – plastika nosa sa vykonáva zväčša v lokálnej a zvodovej anestézii, v odôvodnených prípadoch aj v celkovej anestézii.

Rozlišujeme v zásade tri druhy operácie nosa:

  • operácia mäkkého nosa/tkaniva (korekcia nosa)
  • kompletná rhinoplastika
  • operácia nosa s úpravou nosovej prepážky

 

Trvanie: Zákrok jednodňovej chirurgie

Hospitalizácia: 24 hod.

Stav po zákroku: Nutná pevná fixácia štyri až desať dní, ojedinele aj dlhšia, najmä po operáciách nosovej prepážky. Nasleduje mäkká fixácia počas jedného až dvoch týždňov. Po dvoch až troch týždňoch je tvár odpuchnutá (mierny opuch môže pretrvávať najmä po bokoch nosa, resp. v oblasti koreňa nosa). Nos môže byť určitý čas menej citlivý, najmä nosová špička, predĺžené vstrebávanie opuchov a hematómov.

Výsledný efekt: Nos získava definitívny tvar po uplynutí niekoľkých mesiacov.

Odporúčania: Prvé dni po plastickej operácii nosa odporúčame kľudový režim v domácej starostlivosti s polohovaním. Strava tekutá až kašovitá. Pacient zvyčajne nepotrebuje analgetiká. V individuálnych prípadoch podľa potreby. Po šiestich až ôsmich týždňoch, po odstránení dlahy, je vhodné nos fixovať páskami. Doplniť jemnými masážami a masírovaním chrbta nosa. Nevystavovať sa výrazným teplotným výkyvom. Ľahká fyzická záťaž a športové aktivity sú možné po uplynutí štyroch až piatich týždňov od operácie.

Po úraze, či inej operácii prichádzajú do úvahy následné korekcie, či úprava nosa najskôr po desiatich až dvanástich mesiacoch.

Cena: od 1 085 € (zahrnutá konzultácia, plastická operácia, preväz, ubytovanie, zdravotnícka starostlivosť a kontrola)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov