Dupuytrenova kontraktúra – sťahovanie prstov

Medzi najpravidelnejšie a najčastejšie príznaky patrí vytváranie tuhších uzlov a pruhov v dlani s pokračovaním na články prstov. Pri pokročilejších štádiách dochádza k významnejšiemu sťahovaniu prstov. Najčastejšie je postihnutý štvrtý a piaty prst.

Zákrok

Počas operácie v lokálnej alebo zvodovej anestézii sa odstraňuje patologicky zhrubnutá palmárna aponeuróza a fibrózne pruhy siahajúce na prsty.

Trvanie: Zákrok jednodňovej chirurgie (45 min.-2,5 hod. v závislosti od rozsahu postihnutia)

Hospitalizácia: max. 24 hod.

Stav po zákroku: Pooperačný preväz je na druhý deň po operácii, ďalší o päť dní. Počas 24-48 hodín musia byť prsty i ruka v úplnom kľude.

Výsledný efekt: Ústup bolesti a odstránenie predoperačných príznakov.

Odporúčanie: Dôležitý je kľudový režim a polohovanie ruky počas piatich až siedmich dní po zákroku. Neskôr začína postupné cielené cvičenie. V indikovaných prípadoch od prvého, resp. druhého týždňa po operácii nasleduje rehabilitácia. Práceneschopnosť je v rozsahu troch až štyroch týždňov. Ťažšiu fyzickú námahu a športové aktivity (tenis, squash, loptové kontaktné hry) odporúčame najskôr šesť až osem týždňov po operácii. Plávanie je veľmi vhodné.

Cena: od 366,- €

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Ďalšie odporúčané zákroky
Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov