Výmena prsných implantátov

Tešíte sa z pekne upravených prsníkov pomocou implantátov už nejaký ten čas? Po určitej dobe však môžu nastať situácie, kedy je výmena implantátov nutná, ako napr. je poškodenie implantátu z rôznych dôvodov a pri vzniku kapsulárnej kontraktúry. Môžu však nastať aj situácie, ako je napr. dojčenie, ďalšia gravidita, kolísanie hmotnosti, vek, ktoré spôsobia, že prsníky poklesnú. A nastáva moment, keď sa rozhodujete, ako ďalej postupovať, tj. či podstúpiť úpravu prsníkov s výmenou alebo bez výmeny prsných implantátov. Alebo sa jednoducho rozhodnete pre väčšie prsníky. V takýchto prípadoch je nutné podstúpiť novú operáciu, pri ktorej je postup takmer identický ako pri prvej augmentácii, tj. rez sa vedie v pôvodnej jazve (v našom zariadení prevažuje rez v podprsníkovej ryhe). V niektorých prípadoch je nutné pristúpiť aj k modelácii prsníkov z dôvodu nadbytku kožného tkaniva.

Zákrok

Trvanie: 1-1,5 hod.

Hospitalizácia: 24 hod.

Stav po zákroku: Deň po operácii nasleduje prvý preväz, následne sa menia obväzy za kompresívnu elastickú podprsenku. Po prepustení do domácej starostlivosti je nutné dodržiavať prísny kľudový režim a nezaťažovať horné končatiny minimálne týždeň. Počas druhého týždňa je možné vykonávať ľahšiu prácu (napr. administratívne úkony). Rana je zahojená približne do dvoch týždňov. Po cca štrnástich dňoch nasleduje výber stehov.

Sprievodným javom je diskrétny opuch prsníkov, najmä v ich strednej a hornej tretine, ktorý postupne mizne za dva až tri mesiace. Neprijatie implantátu (rejekcia) je možné, no štatisticky sa vyskytuje zriedkavo. Riziká infekcie, dehiscencie či hematómov sú v operačnej rane raritou. Zmeny v citlivosti prsníkov sa môžu vyskytnúť, najmä v oblasti dvorca a bradaviek, nie sú však pravidlom a do dvoch až troch mesiacov od operácie prsníky nadobúdajú pôvodnú citlivosť.

Prípadná zmena tvaru prsníka môže nastať následkom kapsulárnej kontraktúry okolo samotného prsníkového implantátu alebo dôsledkom neprimeranej aktivity pacientky v pooperačnom období. V takýchto prípadoch pristupujeme ku korekčnej operácii, najskôr však po uplynutí štyroch až šiestich mesiacov od operácie.

Výsledný efekt: Estetické poprsie želanej veľkosti a tvaru. Komfort z pohybu celého tela, možnosť športovania alebo iných aktivít.

Odporúčania: Pre dosiahnutie estetického poprsia je nevyhnutné nosiť špeciálnu kompresívnu podprsenku päť až šesť týždňov od operácie. Prvé ľahké cvičenie je možné absolvovať po štyroch až piatich týždňoch od operácie. Plnú fyzickú záťaž odporúčame nie skôr ako po dvoch až troch mesiacoch. Definitívny tvar nových prsníkov sa rysuje po uplynutí tejto doby. Na športovanie odporúčame nosiť pevnejšiu alebo športovú podprsenku.

Cena: od 1 877 €

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov