Xantelazma

Ako xantelazmy (tukové hrčky na viečku alebo podkožný tuk pod očami) označujeme lokálne nahromadenie tukových látok, najmä cholesterolu v podkožnom väzive, a to najmä v oblasti horných a dolných viečok.

Zákrok

Príčina ich vzniku nie je celkom jasná. Môže ísť o určitú dedičnú dispozíciu, poruchu metabolizmu tukov, ochorenie pečene, alebo o súčasť niektorých syndrómov. Xantelazmy síce funkčné problémy, najmä v počiatočných štádiách, nespôsobujú, ale esteticky, a to nie len u žien, sú defektom, ktorý sa len veľmi ťažko maskuje. Najčastejším riešením je chirurgické odstránenie plastickým chirurgom.

Operačný výkon sa realizuje v lokálnom znecitlivení.

Trvanie: cca 1 hodina

Hospitalizácia: nie je nutná

Stav po zákroku: Klientka ostáva v starostlivosti ULK s kompresiou niekoľko hodín. Následne odchádza do domáceho prostredia

Výsledný efekt: Hladké očné viečko.

Odporúčanie:  Vždy je najvhodnejšie riešiť uvedený problém v rannom štádiu, kým  sú útvary malé. Odporúčame nečakať „ že sa to stratí“. Xantelazmy spontánne nezmiznú, naopak, časom nadobúdajú väčší  plošný rozsah i plasticitu.

Cena: od 220,- €  V cene je zahrnutá vstupná konzultácia, vystavenie zdravotnej dokumentácie, operácia, preväz a kontrola.

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

 

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov