Plastika nechtového lôžka

Zarastanie nechtov je pomerne časté ochorenie, ktoré môže významne znižovať kvalitu bežného života, spravidla postihuje palec nohy.

Zákrok

Príčinou vzniku môžu byť niektoré kožné ochorenia, dedičný faktor (sklon a uhol rastu nechtového lôžka) prípadne nosenie nevhodnej obuvi. Ďalšími faktormi môžu byť neodborný zásah pri ošetrovaní, zvýšená potivosť nôh, niekedy dokonca drobný, často banálny úraz.

Jeden z prvých príznakov je bolestivosť, niekedy spojená so zápalom jednej alebo druhej strany palca. Neskôr sa môže pridružiť hnisavý prejav, nemožnosť nosenia spoločenskej obuvi, športovania, či dokonca komfortnej chôdze.

Pri neúspechu neinvazívnych metód (protizápalové maste, antibiotiká, tinktúra na nechty, špony, dlahy)  a ak je problém chronický, je nutné zápal a problematický rast riešiť chirurgickou operáciou.

Voľba metódy závisí od stupňa postihnutia. Operácia sa vykonáva v lokálnom znecitlivení, po zákroku je pacient v domácej starostlivosti s pravidelným ošetrovaním lôžka nechta.

Trvanie: cca 30-60 minút.

Výsledný efekt:  Výrazné zlepšenie stavu pociťuje väčšina pacientov  bezprostredne po vykonanom  zákroku.

Odporúčanie: Minimálne sedem až desať dní vydržať bez výraznejšej fyzickej aktivity. Logickou podmienkou je i v ďalšom období nosenie vhodnej a vzdušnej obuvi a správna starostlivosť o zastrihávanie nechta.

Ak je príčinou kožné ochorenie, je nutné i sledovanie dermatológom.

Cena: Plastika nechtového lôžka

  • jednostranná od 120 €
  • obojstranná od 200 €

 

V cene je zahrnuté vystavenie zdravotnej dokumentácie, operácia, preväz a kontrola.

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

 

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov