Augmentačná mammoplastika – zväčšenie prsníkov

Zákrok

Augmentačná mammoplastika je úkon vykonávaný výlučne v celkovej anestézii. Podmienkou je dôkladné vyšetrenie plastickým chirurgom z dôvodu presného výpočtu veľkosti a tvaru prsného implantátu.

Vkladanie prsných implantátov realizujeme:

  • dvorcovým prístupom
  • axilárnym pristupom, najčastejšie z podprsníkovej ryhy

 

O mieste uloženia prsného implantátu rozhodne plastický chirurg podľa charakteru hrudníka, a to pod prsnú žľazu alebo sval.

Trvanie1-1,5 hod.

Hospitalizácia: 1-2 dni

Stav po zákroku: Deň po operácii nasleduje prvý preväz, následne sa menia obväzy za kompresívnu elastickú podprsenku. Po prepustení do domácej starostlivosti je nutné dodržiavať prísny kľudový režim a nezaťažovať horné končatiny minimálne týždeň. Počas druhého týždňa je možné vykonávať ľahšiu prácu (napr. administratívne úkony). Rana je zahojená približne do dvoch týždňov. Po cca štrnástich dňoch nasleduje výber stehov.

Sprievodným javom je diskrétny opuch prsníkov, najmä v ich strednej a hornej tretine, ktorý postupne mizne za dva až tri mesiace. Neprijatie implantátu (rejekcia) je možné, no štatisticky sa vyskytuje zriedkavo. Riziká infekcie, dehiscencie či hematómov sú v operačnej rane raritou. Zmeny v citlivosti prsníkov plastickej operácii sa môžu vyskytnúť, najmä v oblasti dvorca a bradaviek, nie sú však pravidlom a do dvoch až troch mesiacov od operácie prsníky nadobúdajú pôvodnú citlivosť.

Prípadná zmena tvaru prsníka môže nastať následkom kapsulárnej kontraktúry okolo samotného prsníkového implantátu alebo dôsledkom neprimeranej aktivity pacientky v pooperačnom období. V takýchto prípadoch pristupujeme ku korekčnej operácii, najskôr však po uplynutí štyroch až šiestich mesiacov od operácie.

Výsledný efekt: Zväčšenie prsníkov, resp. estetické poprsie želanej veľkosti a tvaru. Komfort z pohybu celého tela, možnosť športovania alebo iných aktivít.

Odporúčania: Pre dosiahnutie estetického poprsia je nevyhnutné nosiť špeciálnu kompresívnu podprsenku päť až šesť týždňov od operácie. Prvé ľahké cvičenie je možné absolvovať po štyroch až piatich týždňoch od operácie. Plnú fyzickú záťaž odporúčame nie skôr ako po dvoch až troch mesiacoch. Definitívny tvar nových prsníkov sa rysuje po uplynutí tejto doby. Na športovanie odporúčame nosiť pevnejšiu alebo športovú podprsenku.

Cena: od 1877 € + cena implantátov – (zahrnutá konzultácia,plastická operácia, celková anestézia, preväz, ubytovanie, zdravotnícka starostlivosť a kontrola)

Ceny sú orientačné a môžu sa líšiť od hore uvedených v závislosti od zložitosti zákroku, dĺžky trvania zvolenej techniky, použitia materiálu a prístrojového vybavenia. Konkrétnu reálnu cenu je možné stanoviť na základe odbornej konzultácie a po zhodnotení individuálnych požiadaviek klienta. Výkon nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov