Epilácia (odstraňovanie nežiadúceho ochlpenia) elektrickou ihlou

Odstránenie nežiaduceho ochlpenia elektrickou ihlou je efektívnou metódou, pri ktorej dochádza k zničeniu vlasovej cibuľky.

Zákrok

Pri zákroku sa zavádza do každého vlasového folikulu (miesto, odkiaľ vyrastá chĺpok) veľmi tenká ihlička. Exponovaním elektrického prúdu dochádza k elektrokoagulácii, ktorou sa následne chĺpok (vlasová cibuľka) zničí. Takto ošetrený chĺpok sa následne bezbolestne vytiahne.

Farba chĺpkov nie je dôležitá. Metóda sa často využíva ako doplnok laserovej epilácie na odstránenie veľmi svetlých a sivých chĺpkov na tvári a tele.

Stav po zákroku

Bezprostredne po zákroku môže na ošetrených miestach dochádzať k začervenaniu kože. Môžu sa vyskytnúť mierne opuchy, ktoré pretrvávajú  niekoľko hodín. Pri citlivejšej pleti môžu mierne zápaly pretrvávať 2 až 3 dni.

V prípade potreby odporúčame niekoľko dní po zákroku aplikovať masť alebo gél na rany. Nesprávna starostlivosť, nečistoty alebo intenzívne slnečné žiarenie epilovaných miest môže zvýšiť riziko zápalov a trvalých jazvičiek.

Aby sa predišlo vzniku pigmentácií (škvŕn), odporúčame vyhýbať sa intenzívnemu slnečnému žiareniu 3 – 7 dní po zákroku. V slnečnom období odporúčame používať ochranný krém s vyšším faktorom.

Výsledný efekt

Trvalé odstránenie chĺpkov.

Odporúčanie

Každý chĺpok je nutné odstraňovať zvlášť. Preto je pri výraznom ochlpení alebo v prípade väčších plôch potrebných viac opakovaní. Počas série zákrokov sa vlasové chĺpky nesmú vytrhávať ani odstraňovať voskom. Ošetrenie sa vykonáva pri dĺžke chĺpkov od 3 mm vrátane.

Metóda nie je vhodná pre ľudí s kardiostimulátorom a poruchami srdcového rytmu, pretože prístroj pracuje s elektrickým prúdom.

Cena: 16,70 € / 5 min. epilácie

Potrebujete poradiť?
Objednajte sa na konzultáciu hneď teraz
CTA_arrow
X
Potrebujete sa poradiť s odborníkom? SME TU PRE VÁS!
Napíšte nám a dohodneme si termín Vašej návštevy

Meno (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón (povinné)


Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov